Sapienza Goliarda / Umění radosti

Jmenuje se Modesta - ale je všechno, jen ne pokorná a mírná. Modestu, běžným pohledem amorální a vášnivou ženu, chrání při dějinných i osobních bouřích zvláštní neporazitelný talisman - umění radosti.
Přišla na svět v malé sicilské vesničce v chudé rodině a v ještě chudší zemi 1. ledna 1900 - ve stejný den jako nové, dvacáté století. Holčička, jež už v dětství objevila tělesnou slast, ví, co chce, a neváhá se o to porvat.
Jméno Modesta v italštině znamená všechno, čím ona není - pokorná, mírná a smířená s tím, že nikdy nedosáhne toho, po čem touží. Takovou ji chtěli mít - ale ona je divoká a nezkrotná. Z kláštera, kde ji vychovávaly řádové sestry, se dostává do šlechtického paláce, kde se díky svému talentu a cílevědomosti prostřednictvím sňatku stane hlavou rodiny. Emancipace žen, volná láska, homosexuální vztahy, násilí, přetvářka, nemoci, potraty a nemanželské děti, všudypřítomná bezohledná mafie, fašismus dusící svobodnou kulturu, války, politické ideje infikované nemilosrdnou ideologií... Modesta proplouvá dějinami celého dvacátého století se svobodnou myslí i neuvěřitelnou odvahou a nebojí se vydat proti proudu.
Triumfální příběh vynalézavé ženy... bezstarostný a moudrý.
- The New Yorker
Román Umění radosti více než dostojí svému jménu - je stejně tak podvratný, výstřední a neodolatelný jako jeho hlavní hrdinka.
- The Independent
Román Umění radosti je od svého výbušného a zneklidňující úvodu až po klidné tempo lyrického závěru plný vášně, myšlenek, dobrodružství a záhad.
- The San Francisco Chronicle

449,00 Kč
Please select variants first