Královničky

SLEVA 10%

Při poslechu našeho cd se můžete písně naučit, zazpívat si je, můžete si při nich zatančit, zamyslet, můžete se s nimi procházet po stopách lidové hudby na Tišnovsku a můžete se jimi nechat inspirovat při skládání svých vlastních lidových písní. Ty pak můžete učit další lidi - např. rodiče, sourozence, prarodiče, bratrance, paní učitelku...
Jak být in v babiččině kroji? Jsme parta mamin a mimin, co spolu už nějakou tu dobu pečou. Potkali jsme se u Tišnova.
Scházíme se taky proto, abysme zpívaly a tančily s dětmi v náručí. Tradice spojené s Královničkami se bohatě udržovaly pravě na Tišnovsku. O to silnější vazba je mezi Královničkami a tišnovskými matkami. Nejsme sbor. Většina z nás nechodila na zpěv. Některé z nás ani nijak mainstreamově neintonují. Není tu pro nás žádné "správně". Nemusíme dbát ani na předepsaný rytmus, melodii nebo počet slok. Ale pokud je dodržovat chceme, tak je to především proto, abysme mohli tančit-zpívat-být "spolu". Někde se to zpívalo tak a jinde onak. A teď to tady zpíváme my a třeba šestkrát dokola. A naše děti písně umí, to víte že jo. Texty jsou krátké a prosté. Zbylo v nich to, co stojí za to zpívat.

Lidová tvorba žije! A "kór" na mateřské.

(Mužům se nevyhýbáme, jen byli zrovna v práci, když jsme byly ve studiu. Celý projekt včetně grafičky tak vytvářejí matky s dětmi v náručí.)

270,00 Kč 299,00 Kč
Please select variants first