Festival Folk: An Atlas of Carnival Customs and Costumes

Krásně ilustrovaná kompilace podivuhodných a úžasných festivalových kostýmůz celého světa. Po celém světě se konají festivaly, které sahají přes písek času až ke kořenům civilizace; k agrárním obřadům a pohanským tradicím. Festivaly v této knize jsou mimo jejich lokaci často málo známé a všechny se vyznačují těmi nejradikálnějšími a nejbizarnějšími kostýmy, jaké si lze představit. 

Kukeri v Bulharsku nosí obrovské pokrývky hlavy vyrobené z kozí kůže. Festival Burryman v Edinburghu představuje muže pokrytého od hlavy až k patě otřepy a trny. Průvodci ve švýcarském Silvesterklausen nosí obrovské dřevěné masky pro panenky a klobouky s vyřezávanými rolnickými výjevy. 

Každý kostým je vykreslen v radostných a surrealistických ilustracích Roba Flowera. Krátké, poutavé texty popisují festival, jeho historii a tradice, které jej obklopují. Od Kolumbie po Nigérii přes New Orleans a Rumunsko je to nádherná kniha, která přivádí kultury světa k životu ve zcela novém pojetí, které osloví děti i dospělé.

470,00 Kč