Knihkupectví a kavárna poprvé otevřela na jaře roku 2018 v prostorách bývalé Jednoty, kde se tehdy prodávaly chlebíčky a vlašák. Název, který tak dobře vystihoval naši podstatu jsme si nechali!

Jednota navazuje na malé knihkupectví v podloubí hned za rohem, které se přesunulo a rozšířilo o nabídku a knih a neúnavné chrčení mlýnku a vůni kafe. Prodáváme knihy z malých nakladatelství, jako je Baobab, GplusG, Labyrint, Běží liška, Absynt, Nobrow, Host, Revolver Revue, Paseka, Bylo Nebylo, Jakost, Prostor a spousty dalších!

Soustřeďujeme se i na prodej grafik dobrých ilustrátorů. Najdete u nás tvorbu Evy Volfové, Alžběty Skálové, NAPOLI, Alžběty Zemanové, Stanislava Setinského, Gerlinde Meyer, Dory Čančíkové, Magdalena Rutové, Kláry Zahrádkové, Planety Tangerina, Juraje Horvátha, Evy Macekové, UUtěrky a dalších.

Kafe je u nás trochu kyselejší, tak jak ho máme rádi! Vaříme kávu z všemožných evropských pražíren jako je The Barn, JB Kaffee, Populus, Casino Mocca, Five Elephant či Vagabond ale i českých jako je milované Candy Cane či Nordbeans (koukněte k nám na eshop, co je zrovna v nabídce!). Snažíme se o co nejudržitelnější koncept provozu kavárny s minimem odpadu a s maximem smysluplnosti produktů, které nabízíme. Prodáváme kytky z farmy Kveteto, lokální Utopia a Johaness cidery, pivo z místní Obory, přírodní vína od Petra Marady a mléko z farmy Bemagro.

Když doba dovolí, pořádáme setkání se spisovateli a environmentální přednášky pro studenty i veřejnost, koncerty, diskuze, městské festivaly (Táborské Dvorky a Korzo Pražská Klokotská) a benefice. 

V roce 2018 jsme byly jen dvě - Madla a Lenka.  Dnes je nás tolik, že už to ani nemůžeme spočítat - brigádníci bývalí i současní, koordinátoři projektů a festivalů, zákazníci a přátelé, děti a manželé(!) co nám neúnavně pomáhají, chodí k nám a podporují nás.

Zveme k nám i Vás!