Nový eshop, nový podnik a pořád stejný lockdown!

15.03.2021

Jestli se někomu zdálo, že jsme o sobě poslední týdny nedávali moc vědět, ten pocit nebyl zas tak od věci.

Z úděsně normalizovaného lockdownového módu nás poslední měsíce vytrhával (nejen) náš nový podnik. Jmenuje se Výběr a jsou to dobré potraviny bez zbytečných obalů a kavárna v jednom. Vězte, že prodávat lidem jídlo v téhle době je balzám na duši. Je to moc krásný obchod a co víc, je i otevřený, tak vás tímto zveme do Palackého 358 na nákup a kafe.

Výběr už se pozvolna stabilizuje, brigádníci začínají kreslit první srdce do kafe a zkušeně vysvětlovat proč jsou férové banány dražší, než ty v supráči a my se tak mentálně a fyzicky vracíme zpět k duševní potravě. Musím říct, že po třech týdnech zpět za barem v Jednotě, jsem se až dojala nad tím, jak je krásná. 

Jídlo dobrý, ale ať žije literatura!

Náš eshop sice dostal nový kabátek, ale poskytovatel serveru stále nepochopil dramatickou potřebnost tlačítka hledat, takže ho stále zveme provizorním. Ať je to jak chce, bez něj bychom se leda šťourali v nose v zavřené Jednotě, tak nám prosím odpusťte jeho uživatelskou nepříjemnost a dále navštěvujte naši výdejnu a vybírejte si u nás knihy online tím nejkomplikovanějším a nejméně pohodlným způsobem.

Pořádáme aukci knih, abychom se mohli v Jednotě hnout a měli na účet za elektriku. Postupně budeme přidávat další tituly, tak nás sledujte. 

Máme krásnou velikonoční instalaci ve výloze od Tondy Novotného, která dojímá i ty nejzarpulitější cyniky, protože i když je teď všechno zavřené, jsou místa a srdce, která zůstávají stále otevřená. Až půjdete kolem na procházku po okrese, tak se u ní zastavte.

Jestli vás zajímá co teď čteme, je to trilogie Šikmý kostel, který je boží a všichni si ho přečtěte. Ti z vás, kteří přelouskali všechny young adults knihy z Baobabu si přečtěte Tajemství karet od Josteina Gaardera. Lenka doporučuje Dánského rytíře, povídky Dlouhá trať od Viktorie Hanišové a ságu z nakladatelství Host s názvem Stavitelé mostů. 

Bolestně na nás začaly doléhat důsledky Brexitu při proclívání zásilky kafe z Londýna a 31. leden 2020 se tak oficiálně zapisuje na černou listinu Jednoty. Nicméně to kafe za to stálo a máme zrnka na prodej.

Na Netflixu sledujeme Hildu, Ginny a Georgii a Manželskou historii. Znovu jsme viděli Lásku přes internet a zaplakaly nad tím, jak korporace ničí malé knihkupce a jak mladá Meg Ryanová vypadá dobře i v pytli. Na HBO sledujeme Normální lidi, ale čteme taky tu knihu! 

Na instagramu čteme @nonkonformni.basne, posloucháme podcasty Miloše Čermáka a VOSTO5 a na Clubhouse jsme zatím nenašli nic dobrého a čekáme, až ho ovládne Tereza Semotamová a Ondřej Lipár.